Najväčšia v Európe
Je to tu! Najväčšia výstava v celej Európe zavítala tento rok aj na Slovensko . Všetky exponáty sú vystavené v Galérií Bývania Styla na Zlatých Pieskoch. Jej hlavným motívom je kľúčová myšlienka ,,Invázia Gigantov". Zavítali sme tam samozrejme aj my, aby sme vám mohli priniesť z prvej ruky článok o tomto zážitku, a nakoľko som aj ja veľký fanúšik tejto dánskej stavebnice.
Výstavu je jednoduché nájsť aj pre mimobratislavských záujemcov o Lego. Galéria sa nachádza hneď vedľa kasína a poskytuje aj vlastné parkovisko. Na druhom poschodí je samotný vstup na výstavu a nebojte sa, dovedú vás ku nemu aj obrázky so šípkami na zemi ;)
Vstupné prekvapilo a bolo pomerne nízke. No dávajte si pozor koho vám započítajú do ceny , lebo sa nám stala milá príhoda, kedy k nám započítali cudzie dieťa za ktoré sme zaplatili :D. Celá expozícia je rozdelená do niekoľkých sekcií. Hlavným lákadlom sú sochy známych osobností zo sveta športu, kultúry, filmu a rozprávok vytvorené v mierke 1:1. Nachádza sa tam aj samotný Peter Sagan, no podľa mňa sa na seba nepodobal.
Ďaľšie sekcie boli venované Star Wars (fanúšikovia tohto žánru môžu byť trochu sklamaní počtom exponátov no zberateľské kúsky stáli za to), pamiatky, cudzie svety, chima , disney , human body a mnoho ďalších. Ja osobne som ani netušil, že isté druhy, ktoré som tam našiel, existujú.
Pri odchode nezabudnite svoje deti zobrať do úseku Fun-parku, kde sa môžu zahrať a poskladať z lega vlastné výtvory a čaká na vás aj súťaž. Je v ponuke aj Lego shop, aby ste neodišli s prázdnymi rukami ;)
Ja osobne aj napriek môjmu veku som exponáty sledoval len s otvorenými ústami a úžasom, lebo sú to neuveriteľné stavby a jediné z čoho som bol smutný bolo, že všetko bolo za sklom. Takže chuť sa s tým vyhrať ostáva len na kúpe vlastných kúskov :D
Created by AyBee







Komentáre
Zverejnenie komentára